Karın Şişkinliği Ve Gazın Nedenleri

Karın Ağrısı ve İshal

Karın Ağrısı Sebepleri

Mide Bulantısı ve Kusma

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir

Karın ŞişliğiKarın Ağrısı Sebepleri
Karın ağrısı nedenleri, karın ağrısına neden olan hastalıklar nelerdir, çocuklarda karın ağrısı, karın ağrısı tedavi yöntemleri nelerdir?
Karın ağrısı başlı başına bir hastalık değil, bir belirtidir. Özellikle ani başlayan karın ağrılarında mutlaka hekime danışılması ve danışılmadan ağrı kesici ilaç alınmaması gerekir…
Ağrı toplumda en çok görülen şikayetlerden biri olup, karın ağrıları da hemen herkesin yaşamı boyunca en az bir kez karşılaştığı bir durumdur. Karın ağrısının birçok nedeni var. Fazla gıda alımı, uygunsuz beslenme ve basit enfeksiyonlarda karın ağrısı sebeplerinin başında geliyor.
Karın Ağrısı Sebepleri Karın Ağrısının Sebepleri

Karın ağrısı tek başına bir hastalığı tanımlamaz. Ancak birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Bazı hastalıklar karın içindeki organlardan kaynaklanmasa bile karın ağrısına neden olabilir. Buna en tipik örnek akciğerlerin alt kısımlarını ilgilendiren enfeksiyonlardır. Zatürre (pnömoni) olarak tanımlayabileceğimiz bu gibi durumlarda öksürük ve benzeri bulgular yanında karın ağrısı da tabloya eklenebilir. Bir diğer örnek kalp krizidir (miyokard enfarktüsü). Kalp krizi genellikle sol omuz ve kola yansıyan göğüs ağrısına neden olurken seyrek olarak karın ağrısı ile de belirti verebilir.
Karın ağrısının şiddeti ile hastalığın şiddeti ile genellikle paralel seyretmez. Örneğin gaz sıkıştırması veya gastroenterit gibi kendiliğinden geçen veya basit bir tedavi ile düzelebilecek durumlar şiddetli, kıvarandırıcı tarzda, şiddetli karın ağrısına neden olabilir. Buna karşın kalın barsak kanseri veya erken dönemde bir apandisit çok daha önemli hastalıklarken daha az şiddetde karın ağrısına neden olur.
Karın ağrısı toksinlere, infeksiyona, safra yolları, böbrek, hastalıklarına, idrar yolu infeksiyonlarına, kadınlarda adet dönemine, ovülasyona, damar hastalıklarına, mide, karaciğer, pancreas, barsak sistemindeki ülser, kanser ve infeksiyonlara bağlı olarak gelişebilir. Burada sayılması mümkün olamayacak daha birçok nedene bağlı olarak da gelişebilir.Karın Ağrısı Sebepleri Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

13 Yorum Yapılmış "Karın Ağrısı Sebepleri"

ismini versede farklilik olmayacak biri

Aman takmayin canim en fazla ne olcak bi gün hepimiz olmicekmiyiz ;)

28.07.2014

kuddusi

karnımın ağrısı omurga çevreleriyle beraber ağrıyor kasılıyor çok çok şiddetli

22.04.2014

ela

Dogum yapali 5 ay oldu ancak daha hastalanmadim ve karnim cok agriyor sebebi nedir?

21.04.2014

efe

karnım ince ince ve uzun süre ağlıyor aradada şiddetleniyor

13.03.2014

vefa

Karnım ağrıyo

13.02.2014

dilara

karnım çok agrıyo we çok sisiyo ltfn biri bi şey söylesin

11.09.2013

karnım çk agrıyo

bi günden beri karnım yerinden çıkacakmışcasına çok rıyo ayriyeten çk şişiyo

11.09.2013

okan

benim karnım 2-3 günden beri ağrıyor neler yapıp etsem geçmiyor lütfen yardımcı olun neden olur bu karın ağrısı

06.09.2013

almira göksu

neden her gün karnım ağrıyor

05.08.2013

mine

ben bir bardak su içtim karnım aniden ağrımaya başladı ben hiç anlayamadım ne olduğunu

03.08.2013

başak çarıkcı

benimde karnım ağrıyor özellikle yemek yerken bide çok fazla şişiyorum ne yapmalıyım acil cevap verin

23.07.2013

dr. osman

karın ağrısı diskolatamik sempotizasyonun kalvilleşmesi sonucu oluşan kollüktel bir fenomen olup deaktivizasyon spesifikleri kararlaştırılmadan nötrilize edilmemelidir.

25.05.2013

Admin

Karın Ağrısı Sebepleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz. Lütfen düşüncelerinizi bizimle ve diğer kullanıcılar ile paylaşın, Karın Ağrısı Sebepleri konusunu geliştirmemize ve en doğru bilgileri sunmamıza yardımcı olun.

28.01.2013


#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | RSS Kaynağı | Yardım Forumları

Karın Ağrısı, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Eylül - 2014